21 جولای

نماینده اعزامی ایران به مسابقات جهانی Brain Bee 2019 در کره جنوبی معرفی شد

پنجمین دوره مسابقه ملی “دانش مغز ” با انتخاب و معرفی نماینده اعزامی کشورمان به مسابقات جهانی دانش مغز در کره جنوبی به کار خود پایان داد.

مسابقات بین المللی (  Brain Bee  ) از سال ۱۳۹۳ و با عنوان مسابقه ملی “دانش مغز ” با حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری در کشورمان برگزار می شود.

در مراسم اختتامیه این دوره از مسابقه ملی “دانش مغز” ،  “کمند صوفی ­آبادی”  به عنوان نفر اول و منتخب این مسابقه انتخاب و جهت اعزام به مسابقات جهانی دانش مغز در کره جنوبی معرفی شد.

در این رقابت ها “کمند صوفی ­آبادی”، “سارا محمدی”، “متین احمدنیاء”، “هلیا محمدقاسمی” و “ریحانه اسدی “موفق به کسب مدال طلا شدند و  “دیبا زاهد طلب”، “سارا قنبریان”، “فرزاد بهرامی”، “کیارش شاهسون”، “احسان رضایی مقدم”، “نیلوفر پاکروی”، “بهار ملاحسینی”، “آروین رفیع”، “روژان باژبان”، “کتایون قربانی”، “مهدی افشاری”، “آنیتا حکیمی”، “زینب اسلامی منش”، “غزل روحانی”، “هلیا قربانی”، “معصومه قانع کیا”، “شایان مقدم کوهی”، “مارال ناجی پور”، “پوریا ولی پور”، “پوریا طوسی” و “کوثر اسلامیان ”  نیز مدال های نقره ، برنز و لوح تقدیر را کسب کردند.

این مراسم  با حضور اعضای هیات مدیره انجمن علوم اعصاب ایران، مدیران آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز، کارشناسان ستاد توسعه علوم و فن و آوری های شناختی،  شماری از اساتید دانشگاه علوم پزشکی ایران ، معلمان  و والدین دانش آموزان  و جمع کثیری از علاقه مندان عصر روز جمعه  بیست و یکم تیرماه جاری در محل باغ کتاب تهران برگزار شد.

پنجمین دوره مسابقه ملی “دانش مغز ” با شرکت بیش از سه هزار دانش آموز سنین سیزده الی هیجده سال از مدارس استان های کشور برگزار شد و در مرحله نخست آن ۳۲ دانش آموز موفق به کسب امتیاز برتر و راهیابی به مرحله دوم این رقابت شدند.

مرحله نهایی پنجمین دوره‌ مسابقه ملی “دانش مغز” ۲۰۱۹ Brain bee  با شرکت سی و دو دانش آموز برگزیده به مدت دو روز از بیستم تیرماه جاری در دانشگاه علوم پزشکی ایران در تهران برگزار شد.

سی  و دو نفر از دانش آموزان برتر مرحله اول مسابقه ملی “دانش مغز ” پس از راهیابی به دور دوم این مسابقات، با شرکت در کلاس های آموزشی  تئوری و عملی در زمستان سال ۹۷ همزمان با هفته آگاهی از مغز ، مباحث آناتومی و تشریح و بافت‌ شناسی سیستم عصبی، عملکرد و فیزیولوژی سیستم عصبی، آشنایی با تشخیص و درمان بیماری های نورولوژی (مغز و اعصاب) و روانپزشکی و روش‌های تصویربرداری و نقشه برداری از مغز را فراگرفتند.

   برگزیدگان مرحله اول این مسابقه ، عضو باشگاه مغز و شناخت ستاد توسعه علوم شناختی شده و مورد حمایت­های آموزشی و پژوهشی قرار می­گیرند. 

مسابقه ملی “دانش مغز ” سال جاری در دو مرحله در سطح مدارس متوسطه­ کشور از سوی انجمن علوم اعصاب ایران ، آزمایشگاه ملی نقشه برداری از مغز و با حمایت ستاد توسعه علوم شناختی انجام شد. 

تمامی دانش آموزان علاقه مند در گروه سنی سیزده  الی هیجده سال می توانند در این مسابقات شرکت کنند.

مسابقه ملی “دانش مغز ” به صورت دو مرحله ای برگزار می شود که مرحله ی اول آن به زبان فارسی و مرحله دوم به زبان انگلیسی است.

نمایندگان ایران درمسابقات جهانی دانش مغز هرساله موفق به کسب رتبه‌های برتر شده‌اند ، به طوری که  “مهسا آرمان “دانش آموز دبیرستان فرزانگان مشهد، “پارسا پات “دانش آموز دبیرستان سردار جنگل رشت و” شایان باقری ” درسال های اخیر جایگاه های ممتاز جدول این مسابقات جهانی را کسب کردند.

۵ نفر برتر مسابقه دانش مغز Brain Bee 2019

پاسخ