12 اکتبر

روابط عمومی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری: ۳ هزار دانش آموز در مسابقه دانش مغز با هم رقابت می‌کنند

روابط عمومی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری: ۳ هزار دانش آموز در مسابقه دانش مغز با هم رقابت می‌کنند

۳ هزار دانش آموز در مسابقات brain bee

که همزمان در تهران و ۲۶ استان دیگر برگزار می شود به رقابت می پردازند.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری،  سینا توکلی دبیر کمیته دانش آموزی ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی درباره برگزاری مسابقات brain bee اظهار کرد: این مسابقات همزمان در تهران و ۲۶ استان دیگر توسط انجمن علوم اعصاب و با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی و همکاری اداره سنجش دانش آموزی ۲۵ آذر ماه برگزار می شود.

توکلی ادامه داد: در این مسابقات ۳ هزار دانش آموز به رقابت می پردازند که بیشترین تعداد شرکت کننده متعلق به استان تهران است و استان های اصفهان، خراسان رضوی و گیلان در جایگاه های بعدی قرار دارند.

وی با اشاره به راه یافتن برگزیده نهایی این مسابقات به مسابقات brain bee 2017 در واشنگتن ابراز کرد: بعد از برگزاری مرحله نخست این مسابقات ۳۰ نفر اول  کشوری به مرحله دوم راه پیدا می کنند که در نهایت یک نفر برگزیده به مسابقات جهانی اعزام می شود.

دبیر کمیته دانش آموزی ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی همچنین عنوان کرد: “حقایق مغز” و “علوم اعصاب -دانش مغز” منابع آزمون مرحله نخست هستند که در سایت «باشگاه مغز و شناخت» اطلاعات دقیق آزمون آورده شده است.

 

پاسخ