02 نوامبر

خبر مسابقه‌ی دانش مغز در سایت معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش پرورش

ششمین دوره مسابقات دانش مغز با همکاری پژوهش سراهای دانش آموزی برگزار خواهد شد.مسابقات جهانی دانش مغز (Brain Bee) هر ساله در حوزه علوم اعصاب برای دانش آموزان دوره متوسطه برگزار می شود.هر کشور یک نماینده برای شرکت در این مسابقات اعزام می کند. برای انتخاب فرد برگزیده، دو مرحله آزمون در هر کشور برگزار شده و فرد منتخب برای شرکت در آزمون جهانی اعزام خواهد شد. این مسابقه ویژه دانش آموزان ۱۳ تا ۱۸ سال بوده و انجمن علوم اعصاب ایران با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی برگزاری آن را بر عهده دارد.

سومین و چهارمین دوره این مسابقات در سال های گذشته با همکاری پژوهش سراهای دانش آموزی و با شرکت بیش از ۱۰۰۰۰ دانش آموز در تمامی استان های کشور برگزار شد و نماینده ایران در مسابقات بین المللی  آمریکا مقام پنجم و در برلین مقام چهارم را کسب نمودند. در پنجمین دوره مسابقات در تابستان سال جاری نیز نماینده ایران در کشور کره جنوبی موفق به کسب مقام سوم جهانی گردید.

لذا شایسته است زمینه مناسب جهت اطلاع رسانی و ثبت نام در آزمون از طریق پایگاه اینترنتی irbrainbee.ir  فراهم گردد.

با توجه به پتانسیل بالای دانش آموزان کشور در چنین رقابت هایی جهانی، شایسته است در جهت برگزاری هر چه گسترده تر این مسابقه در پژوهش سراهای دانش آموزی اقدامات لازم را مبذول نمائید.

2 thoughts on “خبر مسابقه‌ی دانش مغز در سایت معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش پرورش

 1. Sina - نوامبر 26, 2019 در 6:54 ب.ظ

  سلام خسته نباشین محل انجام آزمون کی اعلام میشه و برای حضور فقط داشتن رسید ثبت نام کافیه؟

  پاسخ
  • irbrainbee - دسامبر 1, 2019 در 6:13 ب.ظ

   با سلام کارت ورود به جلسه یک هفته قبل از آزمون قابل دریافت خواهد بود و محل آزمون و اطلاعات تکمیلی در کارت ورود به جلسه قابل مشاهده است . داشتن کارت ورود به جلسه برای شرکت در آزمون الزامی است.

   پاسخ

پاسخ